Menu

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków? Przygotuj się na lato i zapomnij o pomarańczowej skórce!

Cellulit na udach i pośladkach to zmora wielu kobiet. Z tym problemem borykają się panie w niemal każdym wieku. Nierówności skóry szczególnie widoczne są podczas cieplejszej pory roku, w której pogoda zachęca do noszenia krótkich spodenek, spódniczek i strojów kąpielowych. Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków? Przedstawiamy sprawdzone sposoby, które pomogą Ci przygotować się na lato!

Cellulit na udach i pośladkach – skąd się bierze? 

O cellulicie mówi się w sytuacji, w której tkanka tłuszczowa staje się zbita, a na skórze pojawiają się nierówności. Wygląd powierzchni poszczególnych partii ciała zdaje się przypominać skórkę pomarańczową. Na cellulit szczególnie narażone są miejsca, w których kumuluje się tłuszcz. Najczęściej pojawia się on właśnie na udach i pośladkach, choć zdarza się, że występuje również na brzuchu lub na ramionach. Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na skuteczną redukcję pomarańczowej skórki. Jeśli zależy Ci, by efekty były szybkie i wyraźne, zastosuj je równolegle. 

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków? 

Walka z cellulitem wcale nie musi skończyć się porażką! Co więcej, może być prosta i skuteczna. Kluczowym aspektem, który przybliży Cię do sukcesu, jest systematyczność. Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków za pomocą codziennej pielęgnacji? Przedstawiamy zabiegi, które umożliwią redukcję pomarańczowej skórki: 

1. Stymulujące masaże 

Cellulit pojawia się w wyniku zbicia tkanki tłuszczowej. Doskonałym sposobem na jego redukcję jest stymulacja powierzchni skóry. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków, postaw na regularne masaże. Tego typu zabiegi pomogą rozbić tkankę tłuszczową i przywrócą skórze gładkość. Jeżeli zależy Ci na maksymalizacji efektów, wykorzystaj w nich specjalistyczne kosmetyki o właściwościach  nawilżających i ujędrniających. Dobrym rozwiązaniem będą np. preparaty z dodatkiem naturalnego olejku kokosowego lub migdałowego. 

2. Złuszczające peelingi 

W redukcji pomarańczowej skórki niezwykle pomocne mogą okazać się również regularne peelingi. To zabiegi, które wspomagają regenerację powierzchni skóry i przywracają jej pożądaną gładkość. Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków za pomocą peelingów? Postaw na preparaty z dodatkiem zielonej herbaty lub papai!

3. Specjalistyczne zabiegi i pielęgnacja domowa 

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków za pomocą specjalistycznych zabiegów? Z oferty profesjonalnych rytuałów pielęgnacyjnych warto wybrać te, wykorzystujące fale radiowe, ultradźwięki lub lipolaser. Jeśli wolisz zabiegi w domowym zaciszu, postaw na ciepłe okłady z dodatkiem preparatów zawierających kofeinę lub carnitynę.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Compare