Menu

Co na przebarwienia? Skuteczne sposoby na redukcję defektów skóry

Przebarwienia skóry to jeden z powszechnie spotykanych defektów kosmetycznych. Warto wiedzieć, że ich redukcja lub usunięcie nie musi być jednoznaczne ze specjalistycznymi zabiegami. Odpowiednia pielęgnacja może istotnie zmniejszyć widoczność niepożądanych zmian. Co na przebarwienia? Sprawdź, jakie preparaty warto zastosować!

Przebarwienia i ich powstawanie

Przebarwienia to plamki i piegi, które przyjmują odcień ciemniejszy niż kolor skóry. Przyczyn ich powstawania może być wiele. Zazwyczaj pojawiają się w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zdarza się również, że są związane ze stanem zdrowia, trądzikiem, predyspozycjami genetycznymi lub przyjmowaniem niektórych leków. Jak usunąć przebarwienia? Skuteczność poszczególnych metod zależy przede wszystkim od rodzaju, wielkości i barwy zmian.

Co na przebarwienia – zabieg czy kosmetyki?

Decyzję o wyborze metody redukcji przebarwień najlepiej podjąć po konsultacji z dermatologiem. Niewielkie, delikatne zmiany zazwyczaj można usunąć za pomocą preparatów pielęgnacyjnych. Co na przebarwienia? Wśród kosmetyków wspomagających redukcję zmian znajdziesz między innymi kremy wybielające, żele i maseczki. Tego typu preparaty mają właściwości regeneracyjne i wygładzające, dzięki czemu wyrównują koloryt skóry i chronią ją przed czynnikami, które mogą powodować powstawanie nowych zmian.

Skład preparatów na przebarwienia

Jakie kosmetyki warto stosować na przebarwienia? W składzie preparatów niwelujących widoczność zmian powinny znaleźć się komponenty, takie jak witamina E, witamina A, D-panthenol oraz oleje roślinne lub masło Shea. Doskonałych efektów dostarczają również kosmetyki z wyciągiem ze śluzu ślimaka. W przypadku tendencji do powstawania przebarwień należy szczególnie zadbać o codzienną pielęgnację cery. Skóra powinna być dobrze nawilżona i zabezpieczona filtrem UV, który ochroni ją przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Co na przebarwienia – sprawdzone preparaty

Wśród kosmetyków wspierających redukcję plam i przebarwień warto polecić następujące preparaty:

– wybielająca terapia z tlenem Storyderm,

– seria kosmetyków z wyciągiem ze śluzu ślimaka Gold Snail,

– maska CO2 do karboksyterapii lub maska z witaminą C,

– profesjonalny zabieg na twarz Benexere Fior Di Pelle Set,

– mieszanka kwasów kosmetycznych Benexere 87-V Active Mix Peel,

– ampułki z peptydami MaxclinicPeptide 28 Drop,

– odmładzający krem melatoninowy Maxclinic,

– żelowy toner Maxclinic Pro Edition Hydro FirmingGel Toner.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Compare