Karboksyterapia bezigłowa
2023-04-12
Wraz z wiekiem pogarsza się stan naszej skóry. Na twarzy pojawiają się zmarszczki, a na ciele rozstępy, z którymi nie zawsze potrafimy się pogodzić. Jednak w dzisiejszych czasach ten problem nie musi być uciążliwy. Istnieją bowiem skuteczne metody odmładzania. Jedną z nich jest karboksyterapia bezigłowa – na czym ona polega i czym różni się od zwykłej karboksyterapii?
Karboksyterapia – co to takiego?
Karboksyterapia to metoda, której celem jest poprawienie stanu skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu pod skórę kontrolowanych ilości dwutlenku węgla. Skutkiem tego działania jest zwiększanie przepływu krwi, bo naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu. Dzięki temu również tlen i składniki odżywcze mają łatwiejszy dostęp do obszaru poddawanego zabiegowi. Skóra staje się zatem bardziej sprężysta. Zazwyczaj przeprowadza się około 10 zabiegów w kilkudniowych odstępach. Trwają one od kilku do kilkunastu minut.
Karboksyterapia bezigłowa – innowacyjna odmiana zabiegu
Zabieg karboksyterapii sam w sobie jest dużym przełomem w medycynie estetycznej. Ale powstała też odmiana, która nie wymaga użycia igły. Stosuje się ją w przypadku twarzy i szyi. W metodzie tej wykorzystuje się maskę karboksylową CO2, którą oferuje np. firma Dagra Cosmetics zajmująca się dystrybucją koreańskich kosmetyków do twarzy. W celu wykonania zabiegu rozprowadza się żel po twarzy i szyi i wklepuje przez ok. 5 minut. Następnie na powstałej warstwie umieszcza się płat i powtarza oklepywanie. Po około 20-30 minutach maska jest gotowa do ściągnięcia. Wtedy trzeba wklepać w skórę żel, który pozostał na twarzy i szyi, a resztę zmyć letnią wodą. Zabieg jest łatwy w przeprowadzeniu i co najważniejsze, odpowiedni dla każdego typu cery.
Kiedy stosować karboksyterapię bezigłową?
Maski CO2 są przeznaczone do użycia na twarzy i szyi. Dlatego wykorzystuje się je
w problemach związanych z tymi częściami ciała. Kłopoty mogą polegać na obecności zmarszczek i ogólnej utracie elastyczności skóry, nierównym kolorycie czy szarzeniu się cery.
Efektami karboksyterapii bezigłowej są:
• dotlenienie skóry
• nawilżenie
• regeneracja
• zwiększenie elastyczności skóry
• wyrównany koloryt
• łatwiejsze usuwanie toksyn ze skóry.
Karboksyterapia bezigłowa to metoda mało inwazyjna. Może powodować dyskomfort związany z pojawieniem się bąbelków dwutlenku węgla, jednak nieprzyjemności już po chwili znikają. Trzeba oczywiście zdawać sobie sprawę z przeciwwskazań. Są nimi m.in. nowotwory, choroby autoagresywne, infekcje bakteryjne i wirusowe, niektóre problemy z cerą i ciężkie niewydolności narządowe, przyjmowanie antybiotyków, a także ciąża i karmienie piersią. Warto przed zabiegiem skonsultować ze specjalistą, czy użycie maski będzie bezpieczne.
W większości przypadków okaże się, że tak. A zatem może karboksyterapia bezigłowa jest właśnie dla ciebie?