Każdy rodzaj skóry to odmienne metody pielęgnacji. Spośród wszystkich, największym wyzwaniem jest cera naczynkowa. Pielęgnacja obejmuje nie tylko skórę, ale także maskowanie wszystkich przebarwień i popękanych naczynek.

Kobiecy problem

Cerę naczynkową ma znacznie więcej osób niż się wydaje. Problem dotyka w głównej mierze kobiet, choć i panowie borykają się z tak zwanymi pajączkami na twarzy. Dlaczego panie są bardziej poszkodowane przez naturę? Przyczyna tkwi w estrogenach, które działają rozluźniająco na mięśniówkę naczyń. Ponadto skóra kobiet jest cieńsza od tej, jaką mają mężczyźni, przez co wrażliwsza na bodźce zewnętrzne. Cera naczynkowa, pielęgnacja jej to wyzwanie. Należy starannie dobierać kosmetyki i odpowiednio chronić skórę. Niektóre zabiegi kosmetyczne nie są w takim przypadku wskazane. Skórze szkodzą nawet bardziej gwałtowne zmiany temperatur.

Nieestetyczne zaczerwienienia

Cera naczynkowa jest dość łatwa do zdiagnozowania. Charakterystyczna jest dla niej siateczka prześwitujących naczynek krwionośnych oraz rumień. To efekt osłabienia sprężystości włókien elastycznych tkanki łącznej. W efekcie pogarsza się także gęstość skóry. „Pajączki” często są efektem obciążenia genetycznego. Zaczerwienienia występują w okolicach nosa, brody i policzków. Bywa, że rumień ustępuje, ale najczęściej przechodzi w stan przewlekły. Kolejny wyróżnik to rozszerzone naczynka. Mogą one występować przy prawie każdym typie cery, ale najbardziej narażona na ich pojawianie się jest cera naczynkowa. Pielęgnacja takiej skóry wymaga staranności i konsekwencji.

Cera naczynkowa, pielęgnacja pajączków

Posiadaczka wrażliwej skóry, skłonnej do zaczerwienienia powinna zrezygnować z opalania się. Wysoka temperatura jedynie pogorszy ilość rozszerzonych naczynek krwionośnych. Skóra wymaga specjalnej pielęgnacji łagodnymi kosmetykami o naturalnym składzie. Można je znaleźć w sklepie Dagra Cosmetics. Nie ma w nich podrażniającego alkoholu, jest za to wiele naturalnych substancji czynnych. Uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych, poprawiając ich elastyczność, mają także właściwości ściągające i przeciwzapalne. Eksperci zwracają uwagę, że cenne przy takiej cerze są kosmetyki, zawierające witaminę K. Ma ona działanie przeciwkrwotoczne, przez co zapobiega wylewom podskórnym.

Kosmetyki do cery naczynkowej zwykle są odpowiednio opisane. Można sięgać także po produkty dedykowane skórze wrażliwej oraz alergicznej.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.