Cera tłusta może być sporym utrapieniem nie tylko dla młodej kobiety. Jej cechy charakterystyczne to nadmierne świecenie się i wypryski. Przetłuszczająca się cera powinna być poddana starannej pielęgnacji. Na co zwrócić w niej szczególną uwagę?

Demakijaż to podstawa

Każda problematyczna cera wymaga poświecenia jej więcej uwagi. Ważne są codzienne rytuały, począwszy od oczyszczania po wykonywanie makijażu. Przetłuszczająca się cera produkuje znacznie więcej sebum niż skóra normalna. Taka nadprodukcja objawia się błyszczeniem, jak również zatykaniem porów, które nie nadążają z wydalaniem łoju. Wieczorne zabiegi higieniczne powinno się zacząć od starannego zmycia makijażu. Beztłuszczowy, bezalkoholowy płyn micelarny nie doprowadzi do żadnego podrażnienia, a doskonale usunie nawet wodoodporne kosmetyki. Demakijaż można uznać za skończony dopiero wtedy, gdy płatki kosmetyczne są całkowicie czyste.

Przetłuszczająca się cera a oczyszczanie

Po usunięciu makijażu pora na oczyszczanie. Przy tłustej cerze często stosuje się kosmetyk wysuszające. W ramach reakcji obronnej organizm produkuje jeszcze więcej łoju. Przetłuszczająca się cera wymaga produktów delikatnych o jak najbardziej naturalnym składzie. Można oprzeć się na doświadczeniach koreańskich metod pielęgnacji. W sklepie Dagra Cosmetics dostępne są kosmetyki, które myją, robią lekki peeling, wyrównują pH skóry, a także zawierają esencje odżywcze i regenerujące. Po rytuale oczyszczenia dobrze jest skórę nawilżyć odpowiednim kremem na dzień lub na noc. W wersji dziennej skórę należy zabezpieczyć kremem, posiadającym wysoki filtr.

Nawilżanie i nawadnianie

Przetłuszczająca się cera nie może być odwodniona. Nawilżanie jej polega na dostarczeniu wody za pomocą tłuszczy, z kolei nawadnianie za pomocą cząsteczek, które ją wiążą. Pierwsza opcja jest szczególnie polecana, do drugiej należy podejść z dużą ostrożnością. Właściwy poziom nawilżenia zapewnia już dobry tonik. Zaraz po nim powinno się nałożyć krem, zawierający substancje, które absorbują wodę i przenoszą ją do głębszych warstw. Przy tłustej cerze dobrze sprawdzają się składniki takie jak mocznik, kwas hialuronowy, miód, aloes, kwas mlekowy. Tłuste preparaty powinno się stosować tylko w takiej ilości, aby zatrzymać w skórze dostarczoną wodę.

Przy cerze tłustej specjaliści polecają także delikatne złuszczanie. Ze względu na ewentualne wypryski, jakie towarzyszą takiej cerze, warto sięgać po kosmetyki do złuszczania chemicznego nie mechanicznego.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.