Nasz klimat wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków do twarzy, dopasowanych do panujących warunków atmosferycznych. Zimne wiatry, deszcze i mrozy mogą uszkodzić delikatną cerę, jeśli nie będziesz stosować kosmetyków ochronnych. Tak samo jest ze słońcem i blokadą przed promieniowaniem UV. Kremy nawilżające z filtrem, o czym wciąż nie każdy wie, należy stosować przez cały rok, nawet wtedy, gdy nie widać słońca. 

Ochrona przez cały rok

Wystarczą pierwsze promienie wiosennego słońca, byśmy z radością wystawiały ku niemu nasze twarze, zmarznięte i zmęczone długą i szarą zimą. Niestety, jeśli odpowiednio nie ochronimy swojej skóry, te niewinne promienie słoneczne mogą wyrządzić nam wiele szkody. Ponieważ nie widać ich gołym okiem ani nie wpływają bezpośrednio na cerę, zmieniając jej kolor, wydaje nam się, że zagrożenie nie istnieje. Tymczasem promieniowanie UVA dociera do nas w znacznie większej ilości niż UVB. Trafia ono do głębszych warstw naskórka i uszkadza skórę właściwą. W konsekwencji uwalniają się wolne rodniki, skóra szybciej starzeje się, wysusza i marszczy. Właśnie dlatego konieczne jest stosowanie kremów nawilżających z filtrem przez cały rok. 

Kremy nawilżające z filtrem odpowiednie na plażę

Szkodliwe promieniowanie UVA dostarczają nam lampy stosowane w solarium. Właśnie z tego względu odradza się korzystanie z tego rodzaju urządzeń. Tutaj nie pomoże nawet dobry krem nawilżający w filtrem, gdyż promieniowanie jest zbyt silne. To samo dotyczy gorącego słońca, na które uwielbiamy wystawiać swoją skórę latem i na wakacjach. W tym przypadku mamy kontakt z promieniami UVB, które zmieniają kolor naszej cery. Pozwala to łatwo potwierdzić nasz kontakt ze słońcem. Zbyt długie wystawianie się na jego działanie może powodować fatalne w skutkach oparzenia. Dlatego o ochronie należy pamiętać zawsze, także w chwilach, gdy nie leżysz na plaży, a spacerujesz lub odpoczywasz w cieniu.

Promieniowanie jest wszędzie

Zdziwiły Cię kiedyś obrazy przedstawiające himalaistów, którzy będąc wysoko w zimnych i śnieżnych górach, nabawili się poparzeń słonecznych na twarzy i wyraźnie odznaczają im się okulary? To tylko potwierdza, że promieniowanie UV jest wszędzie i zawsze, zmienia się tylko jego natężenie. Stosowanie kremu nawilżającego z filtrem jest naszym obowiązkiem, jeśli chcemy mieć zdrową i świeżą cerę przez długie lata. Pamiętaj o tym każdego dnia w roku.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.