Okolice oczu to szczególnie newralgiczne miejsca. Cieniutka skóra sprawia, że szybko widać na niej zmarszczki, cienie, opuchliznę. Jaki krem pod oczy jest w stanie uporać się ze wszystkimi problemami?

Krem pod oczy a krem do twarzy

Wiele osób popełnia duży błąd pielęgnacyjny, stosując ten sam krem do twarzy również na okolice oczu. Codzienny krem nie jest jednak w stanie podołać wymaganiom cienkiej i wrażliwej skóry pod oczami. To miejsce o innej strukturze niż pozostała część twarzy. Nie ma gruczołów potowych, łojowych, nie jest też w stanie samo się nawilżyć. Formuła zwykłych kremów do twarzy jest zbyt gęsta na cieniutką skórę. Ich skład może zawierać substancje bardziej skondensowane, zatem zbyt drażniące. Z tego powodu warto stosować osobny kosmetyk. Jaki krem pod oczy powinno się wybrać? To zależy od tego, z jakim ewentualnie problemem się borykamy.

Jaki krem pod oczy

Nie ma kosmetyków uniwersalnych, które są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby konsumenta. Można szukać tych dedykowanych, tworzonych z myślą o konkretnym problemie. Idealna opcja to krem lekki, żelowy lub o konsystencji serum. Jego formuła świetnie sprawdzi się nawet wtedy gdy borykamy się z obrzękami. Przy suchej skórze warto wybierać kosmetyki z gliceryną lub kwasem hialuronowym. Produkty tego typu można znaleźć w sklepie Dagra Cosmetics. Aktywne składniki w połączeniu z ekstraktami roślinnymi nie tylko długotrwale nawilżają, ale także redukują drobne zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu. Inne, dedykowane specyfiki rozjaśniają cienie i przywracają świeżość spojrzeniu.

Jak stosować krem ​​pod oczy

Kosmetyki to produkty, które powinno się stosować z umiarem. W przypadku kremu pod oczy nie ma sensu nakładanie większej ilości, jak porcja, która zmieściłaby się na główce od zapałki. Nie ma znaczenia, jaki krem do oczu ostatecznie kupimy, ilość powinna być zawsze taka sama. Wieczorną pielęgnację najlepiej wykonać na kilka godzin przed snem. Podczas aplikacji nie należy rozciągać skóry ani pocierać okolic dookoła oczu. Kosmetyków nie należy także nakładać bezpośrednio pod okiem, na linii rzęs. Może to prowadzić do podrażnień i łzawienia.

Wiele problemów, dotyczących okolic oka wynika z niehigienicznego trybu życia. Dotyczy to na przykład cieni pod oczami. Często pojawiają się przy nagłej stracie wagi lub jako efekt przemęczenia. Poza dobrymi kosmetykami warto postawić wtedy na więcej ruchu i dłuższy czas odpoczynku.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.