Menu

Do czego używany jest kwas hialuronowy?Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze.

Jego zasadniczą funkcją jest utrzymywanie kolagenu i elastyny, sprawiających, że skóra jest napięta, elastyczna oraz sprężysta. Właśnie dlatego stanowi podstawowy składnik kosmetyków nawilżających, kremów, maseczek, balsamów do ciała czy toników. Wypełnia zmarszczki i modeluje kontur twarzy.

Z hialurem ci do twarzy

Kwas hialuronowy nawilża i nawadnia skórę, a także wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. W ścianach naczyń krwionośnych i mazi stawowej odpowiada za ochronę przed urazami mechanicznymi. Pomaga w dystrybucji potrzebnych składników odżywczych do kostki. Jest substancją higroskopijną, zdolną do skutecznego wiązania wody.

Oszałamiające efekty

Kosmetyki, posiadające w swoim składzie kwas hialuronowy, spłycają linię zmarszczek i wygładzają powierzchnię skóry, jednocześnie poprawiając jej elastyczność. Ponadto skutecznie nawilżają cerę i redukują cienie pod oczami. Są cenione przez ich użytkowników, bowiem odżywiają skórę oraz przyśpieszają jej procesy regeneracyjne.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest szeroko wykorzystywany przede wszystkim w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych zabiegów z jego użyciem jest wolumetria twarzy, czyli modelowanie policzków.

Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb tkanek w okolicach kości jarzmowych kwasu hialuronowego o dużej gęstości. Wykonuje się to za pomocą kaniuli. Wypełniacz zwiększa objętości tkanek miękkich, także zastępuje tłuszcz wszędzie tam, gdzie najbardziej go brakuje.

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym daje efekt wygładzenia skóry twarzy i pozwala pozbyć się niechcianych zmarszczek. Zabieg poleca się zwłaszcza pacjentkom dojrzałym, tracącym wraz z wiekiem część substancji, odpowiedzialnych za nawilżenie skóry, jej jędrność, gęstość i elastyczność.  

Szukając kosmetyków z kwasem hialuronowym, zwracajmy się jedynie ku sprawdzonym, znanym markom.  


Wróć do bloga