Menu

Do czego służą nici PDO?Nici PDO (polidioksanon) to innowacyjne rozwiązanie w zakresie medycyny estetycznej. Są to włókna, które mają zdolność rozpuszczania się w tkankach skóry, a jednocześnie stymulują do produkowania kolagenu i poprawiają elastyczność cery. Stosowane są przy zabiegach liftingujących jako jedna z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod na rynku. Czym jeszcze się charakteryzują?

Cechy nici PDO

Nici z syntetycznego, samoczynnie rozkładającego się polidioksanonu, zakończone są niewielkimi haczykami zaczepianymi do skóry. Istnieje kilka rodzajów ich wielkości w zależności od tego, która część twarzy będzie poddawana zabiegowi. Mogą to być m.in. okolice brwi, oczu, policzków, ust, linii żuchwy, fałdów nosowo-wargowych, a także podbródka, w zależności od potrzeb pacjenta.

Lifting z nićmi PDO

Nici PDO to najlepsza alternatywa dla osób, które nie chcą poddawać się inwazyjnemu zabiegowi operacyjnego liftingu twarzy. Dają bowiem znakomity efekt w postaci uniesienia i napięcia skóry, jednocześnie poprawiając jej strukturę i zmniejszając widoczność zmarszczek. Zabiegi przy ich użyciu są polecane osobom po 30. roku życia, szczególnie, gdy operacje liftingujące są odradzane z przyczyn medycznych.

Jak wygląda zabieg przy użyciu nici z polidioksanonu?

Procedura wprowadzenia nici PDO odbywa się za pomocą igły zwanej kaniulą, poprzez drobne nakłucia wykonane w skórze. Następnie są one zaczepiane za pomocą haczyków, których celem jest właściwe trzymanie się skóry. Sam zabieg trwa od około 30 do 60 minut i przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, a podczas jego wykonywania można odczuwać lekki dyskomfort. Nici PDO wchłaniają się po około 10 miesiącach, przy czym sam efekt ich działania może być widoczny dodatkowo nawet przez pół roku.

Prowadzisz gabinet kosmetyczny? Jesteś zainteresowana nowoczesnymi i w pełni bezpiecznymi technologiami, w tym także przeprowadzaniem zabiegów liftingujących z nićmi PDO? Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej drogerii, w której oferujemy nie tylko nici z polidioksanonu w różnych wymiarach, ale również urządzenia kosmetyczne oraz profesjonalne produkty do Twojego salonu.  


Wróć do bloga