Menu

Dla kogo krem ze śluzem ślimaka?Kosmetyki, które zawierają w swoim składzie śluz ze ślimaka, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Już w starożytnej Grecji był znany ze swoich leczniczych właściwości oraz wykorzystywany był przez ówczesnych medyków. Jednak przełomem dla kosmetyków zawierający śluz ze ślimaka, stał się XX wiek, kiedy to w latach 80- tych zaobserwowano różnicę stosując kremy ze ślimakiem.

Skóra okazała się być gładka, miękka, a także blizny na skórze zaczęły się wybarwiać. Od tej pory śluz ze ślimaka na stałe zagościł na dobre w kosmetykach, a ich cudowne właściwości kremów są powszechnie znane. W śluzie ślimaka znajdują się takie składniki jak:

  • Alantoina – odpowiada za właściwe nawilżenie skóry
  • Kolagen- odpowiada za sprężystość skóry
  • Witamy A,C i E – regenerują skórę
  • Kwas glikolowy – spowalnia procesy starzenia się skóry
  • Naturalne antybiotyki – eliminują stany zapalne
  • Elastyna – nadaje skórze elastyczność

To dzięki nim śluz ślimaka posiada właściwości nawilżające oraz kojące. Dodatkowo przyspieszają regenerację skóry oraz proces gojenia się ran. Kosmetyki zawierające śluz ślimaka, polecane są osobom, które mają problematyczną skórę oraz zmagają się z różnymi stanami zapalnymi skóry. Osoby, posiadające atopowe zapalenie skóry powinny rozważyć zakup kremów zawierających śluz ze ślimaka. Rany i podrażnienia powinny zostać szybko złagodzone. Dzięki innowacyjnym technologiom, kosmetyki zawierające śluz ze ślimaka przeznaczone są do każdego rodzaju skóry, z naciskiem na skłonność do przebarwień.

Działanie na skórę

Kosmetyki zawierające śluz ze ślimaka działają rewelacyjnie także na zmiany trądzikowe. Dodatkowo dzięki alantoinie, obecne rozstępy na ciele po stosowaniu kremów ze śluzem , rozjaśniają się, a nawet została zaobserwowana likwidacja blizn. Magiczne właściwości śluzu ze ślimaka są fantastyczne. Stosując codziennie kremy, nasza skóra nie tylko posiada zdrowy wygląd, ale także otrzymuje głębokie nawilżenie, skuteczna regeneracje oraz wygładzenie wszelkich zmarszczek. Jest to niezwykle ważne, dlatego przy wyborze kosmetyków pamiętajmy o tym.


Wróć do bloga